SEN. O Miłości. O Śmierci. O Płaczu. (2003)
Malarstwo, wideo, taniec... Zobacz moje prace. Zapraszam!
16059
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-16059,bridge-core-3.0.1,qode-page-transition-enabled,ajax_updown,page_not_loaded,,vertical_menu_enabled,side_area_uncovered_from_content,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-28.7,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.8.0,vc_responsive

SEN. O Miłości. O Śmierci. O Płaczu. (2003)

About This Project

III Nagroda Jarmili Jerabkowej 2003 (Praga)

20 minutowy performance teatru tańca, powstał w oparciu o motywy sztuki i literatury romantyzmu. Choreografia skonstruowanana jest w formie tryptyku. Środkowa, główna część, jest interpretacją obrazu T. Gericaulta „Koń zaatakowany przez lwa”. Część pierwsza, stanowi interpretację monologu Małgorzatki z Fausta W. Goethego i jest zarazem formalnym odniesieniem do estetyki baletu romantycznego. Trzecia część zainspirowana jest postacią Karusi z ballady „Romantyczność” A. Mickiewicza.

Choreografia, scenografia, kostiumy: Malwina Rzonca
Muzyka: Fryderyk Chopin (Nokturn Es-Dur), Malwina Rzonca („Łąka”) – montaż Jacek Harendzinski, wykorzystane dźwięki zostały zarejestrowane przez Adama Śmiałka.
Wykonanie: Malwina Rzonca

Czas trwania: 20′

 

 

 

Category
taniec
Tags
choreografia, Malwina Rzonca, performance, Romantyzm, Sen, teatr tańca