A potrafisz tak? (2005)
Malarstwo, wideo, taniec... Zobacz moje prace. Zapraszam!
160
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-160,bridge-core-3.0.1,qode-page-transition-enabled,ajax_updown,page_not_loaded,,vertical_menu_enabled,side_area_uncovered_from_content,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-28.7,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.8.0,vc_responsive

A potrafisz tak? (2005)

About This Project

Film wideo „A potrafisz tak ?” powstał jako kontynuacja mojego projektu malarskiego pod tym samym tytułem. Dotyczy on tematu gimnastyki artystycznej, w aspekcie estetycznym i psychologicznym, widzianej jako przejaw fenomenu istnienia, jako pretekst do postawienia pytań o sens i cel.

Film zawierający trzy części ma charakter wymownego kolażu. W części pierwszej dziewczynki ukazane zostały podczas indywidualnego pokazu przed publicznością i sędziami zawodów. Druga część obnaża zakulisowe przygotowania, żmudne powtórki ćwiczeń i drastyczne rozciągania. Zderzenie blichtru cekinów, efektownych ruchów i uśmiechów, z ciężką pracą i bólem, estetyczne kontrasty mieszające się w wielkim tyglu kiczu, to nie bajka. Tytuł projektu jest cytatem z podsłuchanych przeze mnie rozmów młodych gimnastyczek.

Zdjęcia do filmów nakręcone zostały podczas II Międzynarodowego Turnieju w Gimnastyce Artystycznej im. Krystyny Georgiew w Krakowie.

koncepcja, zdjęcia, montaż: Malwina Rzonca
muzyka w cz.II: Masayuki Takayanagi & New Direction For The Arts – „Free Form Suite”
czas trwania: 18′

Date
Category
wideo