LAS (2019)
Malarstwo, wideo, taniec... Zobacz moje prace. Zapraszam!
16283
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-16283,bridge-core-3.0.1,qode-page-transition-enabled,ajax_updown,page_not_loaded,,vertical_menu_enabled,side_area_uncovered_from_content,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-28.7,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.8.0,vc_responsive

LAS (2019)

Dyskusja poruszająca kwestie eksploatacji lasu i zabijania zwierząt, tzw. gospodarki leśnej, zilustrowana pięknym ujęciem lasu z Puszczy Białowieskiej. Na filmie słyszymy głównie wypowiedzi osób polujących, oraz księdza, w połowie filmu pojawia się też pytanie zadane przeze mnie zza kamery, dotyczące tego, „czy faktycznie porzucenie lasu samemu sobie, by spowodowało, że zwierzyna by wymarła, a las stałby się pustynią?”, na które nie łatwo było mi uzyskać jednoznaczną odpowiedź….

Materiały wykorzystane w filmie zostały zarejestrowane przeze mnie podczas dwóch spotkań: Debaty myśliwi kontra ekolodzy, która odbyła się w ramach projektu „Polowanie”, zorganizowanego przez Kalinę Tomaszuk i Marysię Szydłowską w 2015 roku, w Krakowie. Drugie spotkanie, zatytułowane „Myślistwo i Myśliwi” odbyło się rok później, również w Krakowie, jego organizatorem było środowisko samych myśliwych.

Za piękne ujęcie lasu dziękuję Joannie Pawluśkiewicz z Obozu dla Puszczy.

Koncepcja, montaż: Malwina Rzonca
Czas trwania: 7 min.
Rok: 2019